MASAJ TERAPİLERİ

Ağrıyı dindirmek, belirli bir bölgedeki şişliği azaltmak, kasları gevşetmek, yaralanma sonucunda ortaya çıkan gerilme ve burkulmalarda iyileşmeyi hızlandırmak amacıyla uygulanan fiziksel müdahaledir masaj.
Masaj uygulaması fizyolojik esaslara dayanır: örneğin bir alana yapılan masaj, alttaki iç organdan gelen ağrıyı azaltır ya da ortadan kaldırır.

Masajın deri damarlarında neden olduğu değişiklikler alttaki dolaşımın durumunu da değiştirir. Birikmiş sıvıların emilimini kolaylaştırmak için de masajdan yararlanılabilir. Kaslara yapılan masaj bir çalışmadan önce uygulanırsa, daha fazla kan hücumunu sağlayarak ve kasları hafifçe ısıtarak onları ekinliğe hazırlar ve kolaylaştırır.

Elektriksel (Qi) akışı, gündelik stres seviyesindeki artışlara, beslenmeye ve duruş bozukluklarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu tip düzensizlikler uzun süre zarfına yayıldığında ise hastalıklar ortaya çıkar.

Meridyen Masajı

Meridyen masajı terapisi ile amacımız bu akışta meydana gelen düzensizlikleri en aza indirgemek ve oluşabilecek sorunları henüz kronikleşmeden çözülmelerine yardımcı olmaktır. Masaj terapileri yardımcı tedavi destekleri olarak değerlendirilmelidir. Düzenli devam edildiğinde bedensel sorunlarla karşılaşılabilmesi olasılıklarını azaltır. Uygulamakta olduğum Masaj Terapileri hakkında bilgi almak için bilgilerinizi girerek iletişime geçebilirsiniz

Kullanıma cevap veren rahatsızlıklar;

Stres ve anksiyete (kaygı – bunaltı)
Panik atak
Sınav stresi
Depresyon
Bel – boyun fıtığı – mide reflüsü
Eklem ağrıları
Dikkat eksikliği
Otizm
Yürüme bozukluğu
Kas rahatsızlıkları ve kireçlenme
Migren
Hormon sorunları
Astım
Alt ıslatma
Uykusuzluk – hazımsızlık
Konuşma bozukluğu

Akupoint Masajı

Akupoint masajı ise isteyen herkese uygulanmaktadır.

Akupoint eski bir iyileştirme ve tedaviye destek yöntemidir. Bu sanat,
gövdenin doğal, kendi kendini iyileştirme yeteneklerini
uyarmak için deri yüzeyindeki belli noktaları üzerinde çalışmayı içerir . Bu
noktalara bastırıldığında onlar kas basıncını düşürürler,
kan dolaşımını artırırlar, gövdenin iyileşmeye yardımcı
olan yaşam gücünü destekler. Akupointte ellerle yumuşaktan serte değişen sorunlu bölgelerin meridyenleri üzerine yapılan basınçlardan yararlanır.

Kullanıma cevap veren rahatsızlıklar;

Huzursuzluk
Sinirlilik, stres,
konuşma isteksizliği, ses kısıklığı,
kulak uğultusu, bronşit,
nezle, üşütmeden kaynaklanan ateş,
migren, astım.

Ayrıca baş ağrısı, baş dönmesi, göz yorgunluğu,
sinüs sorunları, boyun ağrısı, sırt ağrısı, eklem ağrıları, menopoz sorunları,
uykusuzluktan, fıtık, boyun
sorunları, ayağa kramp girmesi, moral bozukluğu, dolaşım
bozuklukları vb hastalıklarda etkili bir iyileştirici
olduğu gözlemlenmiştir. Burada sıraladıkla-
rımız akupoint iyi geldiği sorunların bir bölümü.
Ek olarak aybaşı sancılarından ülser
ağrılarına dek birçok hastalıkla başa çıkmada
akupoint yardımcı olmaktadır.

Yüz Masajı

Güzel ve genç görünebilmek biz kadınların hayatında büyük yer kaplar. Güzellik için bir çok yöntem uygulanmaktadır. Çok çeşitli ürünler kremler kullanılmakta bakımlar yapılmaktadır. Fakat doğal olmayan yöntemlerin her şeyde olduğu gibi yüzümüzde ve ifadelerdeki olumsuz etkisi büyük oranda üzücü hale gelmektedir. Günümüzde doğallık ön plana geçmiş ve olumsuz etkiye mağruz bırakmadığı için doğal yöntemlere eğilim artmıştır. Yüz güzelliği için son zamanların en etkili ve revaçta olan yöntemi Yüz Masajı ve Egzersizleri’dir. Uygulaması zahmetsiz, kolay ve sonuçları olumlu olan bu yöntemler ile yüzde deformasyon olmadan gençleşmek( yaşlanmayı geciktirmek ) mümkündür.

Yüz masajı egzersizleri ile güzellik salonuna gitmeden cildinizde gözle görülür bir gerginlik ve sarkmalarda, kırışıklarda azalma görülmektedir.

Yüz masajı , bir sonraki seansa gelinene kadar yapılacak egzersizler ile desteklenmektedir. Seanslar sizin talebiniz doğrultusunda belirlenmektedir.

Kırışıklıklar ve çizgilere merhaba demeye başladıysanız, doğal bir yöntem olan masaj ile bunlardan kurtulmayı deneyimleyebilirsiniz.

wide-logo