Aziz Azad Dural

Qigong Eğitmeni
Lisanslı Spor Masaj Terapisti
Egzersiz Terapisti
Meridyen Masajı Terapisti

Aziz Azad Dural

Aziz Azad Dural

Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema Televizyon mezunudur. 1989 yılından itibaren kişisel gelişim, meditasyon ve savaş sanatları hakkında eğitimlere katılmıştır. İlk eğitmeni Çin asıllı Kwai Chen Tai ‘nin Türk öğrencilerinden Tamer Salih’ten almıştır.

Uzun süreli çalışmalar sonucunda, 1996 yılından itibaren Uzak Doğu felsefesi eğitimine başladı. 2007 yılından itibaren hem Türkiye, hem Çin ve Endonezya’daki bilgelerden eğitimlere katılan David Verdesi ve Cem Şen ile birlikte çalışmaya başladı. Aynı zamanda Cem Şen’in asistanlığını da yürüttü. “Uzak Doğu Savaş Sanatları ve Meditasyon” ile başlayan bu serüvende, insan bilinçaltı, ego, bilinç, düşünce gücü, sağlam beden ile sağlam zihnin bir arada mükemmel var oluşlarının birlikteliğinin insan yaşamında dengede olmasını sağlayacak çalışmalar öğrendi. 2004 yılından itibaren Ankara ve Eskişehir’de qi gong eğitimleri vermeye başladı.

2010 yılında eğitimlerde tanıştığı eşi ile birlikte eğitimlerine devam etti. 2012 de dünya evine giren Aziz Azad Dural, 2010 – 2012 yılları arasında 1 er – 2 şer haftalık inzivalar ve her hafta içi iki gün olmak üzere Eğitmen Eğitimi Çalışmalarına katıldı. 2013 yılında halen öğrencisi olduğu Emei Shan Linji Pai Büyük Ustası Fu Wei Zhong ile Emei Qi Gong Seviye 1 .

Şu an ; İstanbul, İzmir, Ankara olmak üzere birçok şehirde bireyin zihin-beden ekseninde kusursuz bir değişim-dönüşüm gerçekleştirmek amacıyla eğitimler ve seminerler vermektedir.

Beden sağlığı için ve sağlamlığı için; Qi Gong (Yi Jin Jing, Xing Shen Zhuang Fa, Xing Gong Ba Gua vb.), Klasik Masaj Terapisi, Egzersiz Programları Oluşturma, Meta-Akupunktur.

Tüm hayat dengesi için; Kişiye özel mentorluk vermekte.

Çalışmalarına hem Türkiye’de hem de yurtdışında devam etmektedir.

Amacım, insanların kendilerini keşfetmelerine, beden ve zihnin bir arada sağlıklı bir şekilde kullanımını gözeterek gerçek mutluluğun aslında hiç yanlarında ayrılmadığının farkına varmalarına yardımcı olmaktır.

İletişim Bilgileri:
Cep Tlf: +90.506.388.33.83
E-posta: azad@sifa-sanatlari.com

wide-logo